Postupující rekonstrukce chovu a chovné místnosti

O požáru v naší chovné místnosti naleznete více zde, nerad bych se opakoval a chtěl bych popsat aktuální stav tedy k 30.11.2017

Chov savců se víceméně začíná stabilizovat.

Uspěšně se nám množí morčata domácí, křečci syrští, křečíci džungarští. Měli jsme letos několikrát malé činčily a odchovali jsme první mláďata fretek v našem chovu. Od nové skupiny ježků bělobřichých jsme se také již dočkali mláďat.

[Best_Wordpress_Gallery id=“53″ gal_title=“Savci1″]

Chov vodních želv je na tom také poměrně dobře, kromě zvířat která jsme s prostorových důvodů přenechali jiným chovatelům nedošlo v našem chovu želv k výraznějším změnám proti loňskému roku. Pouze u některých druhů nedošlo k reprodukci. Dočkaly jsme se zatím mláďat pouze od klapavek obecných (Sternotherus odoratus). Ostatním druhům pobyt v provizorních podmínkách venkovního skleníku a dalších dočasných prostorách úplně nevyhovoval. Přesto jsme již zaznamenali páření u klapavek obecných (Sternotherus odoratus), klapavek štírovitých (Kinosternon scorpioides) a také u klapavek běloústých (Kinosternon scorpioides). želvy uhlířské (Chelonoidis denticulata) už snesly dvoje vejce. Doufáme, že brzy je budou následovat i další druhy.

[Best_Wordpress_Gallery id=“55″ gal_title=“Želvy“]

Chov ještěrů se nám také postuně daří obnovovat. Zatím jsme k naší chovné skupině agam vousatých získali několik dalších běžných druhů. Pořídili jsme si párek gekonů páskovaných (Gekko vittatus) od kterých už jsme se dočkali prvních mláďat. Přeživší samec gekona obrovského je bohužel do chovu nevhodný a proto jsme k naší samičce pořídili mladého samečka který se k ní připojí hned jak jí doroste. Obnovili jsme taé chov gekončíků nočních a ze zakoupených mláďat jsme zatím sestavili dvě chovné skupiny které se nyní připravují na zimování.K naší mladé samičce madagaskarské (Phelsuma madagaskarensis grandis) scháníme samečka a doufáme, že se nám podaří i jejich odchov.

Po gekonech následoval mladý pár chameleonů jemenských (Chamaeleo calyptratus). Tito zajímavý ještěři krásně rostou a samička už i snesla první snůšku vajec.

Chov hadů se nám daří obnovit pouze pomalu, dospělá chovná zvířata se zde nahrazují velmi špatně. Zatím jsme dali dohromady mladý pár anakond žlutých (Eunectes nataeus), ale jedná se o krásná zvířata. Samice je stará kolem jednoho roku a už měří přibližně 1,5m. Získali jsme také krásný dospělý pár krajt kobercových (Morelia spilota variegata) a hroznýše královské. Sameček hroznýše je klasický hroznýš domácí a samička patří k barevné formě red pastel salmon. Párek hroznýšů se již několikrát pářil. Ještě sháníme samečka k naší samičce korálovky Lampropeltis alterna.

Chov bezobratlých

Postupující rekonstrukce chovné místnosti. Provoz chovné místnosti je již více méně obnoven a chybí pouze různé kosmetické dodělávky.

[Best_Wordpress_Gallery id=“52″ gal_title=“Rekonstrukce“]

Na závěr bych rád moc poděkoval v první řadě rodině za finanční a morální podporu. Dále chci poděkovat  všem, kteří nám pomohli s dočasným ubytováním našich zvířat a i jakýmkoliv jiným způsobem pomohli nebo pomoc nabídli. Děkujeme a moc si toho vážíme. Bez Vás všech bych jen těžko pokračoval v chovu. V prvním týdnu jsem byl rozhodnutý s chovem terarijních zvířat skončit. Teď pevně doufám, že se nám povede navázat na přechozí chovatelské úspěchy a pokračovat v chovatelské práci.

 

 

Chov zvířat