Základní rozměry terárií v naší nabídce

Námi nabízená terária jsou celoskleněná s posuvnými dvířky a jednoduchým nebo dvojitým větráním. Vetrání je zajištěno v dostatečné míře a kryto kovovou mřížkou. Pokud by někdo měl zájem o jiný rozměr terária, ať nás neváhá kontaktovat. Jsme limitovaní prostorem naší prodejny a další rozměry terárií jsme schopni objednat. V případě zájmu můžeme zprostředkovat i slepení terária ma míru dle požadavků zákazníka.

K teráriím nabízíme samozřejmě také vše potřebné pro jejich zprovoznění jako jsou:  objímky, UV-B osvětlení, kryty na žárovky, kabely. Dále v naší prodejně naleznete různé doplňky jako jsou úkryty, substráty, mističky na vodu, terarijní postřikovače a různé vitamíny.

Terária orientovaná na výšku

Terárium 60 x 40 x 80 cm (dxšxv)


Jedná se o ideální terárium pro chov různých středně velkých stromových ještěrů jako jsou například chameleoni jemenští nebo gekoni obrovští.

Terárium 50 x 40 x 70 cm

Toto terárium je vhodné spíše pro menší a střední druhy ještěrů. Z naší nabídky bychom ho doporučili například pro chov chamelonů jemenských, anolisů karolínských, pagekonů řasnatých a celé řady stromových gekonů.

Terárium 40 x 40 x 60 cm  

Toto terárium je vhodné spíše pro menší druhy ještěrů jako jso pagekoni řasnatí, anolisové karolínští nebo různé druhy drobnější gekonů. Toto terárium se dá použít také k chovu mláďat chameleona jemenského.

Terárium 30 x 30 x 50 cm  

Toto terárium bychom doporučili například k chovu různých druhů stromových rosniček. Použít se dá ale také pro malé druhy anolisů a gekonů.

Terária krychlového tvaru

Terárium 30 x 30 x 30 cm  

Toto malé terárium se hodí například k chovu různých druhů bezobratlých jako jsou sklípkani a oblovky rodu achatina. Takto malé terárium se dá použít také k chovu drobných pralesniček.

Terária ležatého tvaru

Jsou ideální pro druhy zvířat žijící pozemním způsobem života.

Terárium 100 x 50 x 50 cm  

Toto terárium se hodí pro všechny středně velké ještěry a hady žijící pozemním způsobem života. Lze doporučit například pro chov agam vousatých, ještěrek tangerských, nebo například krajt královských. Takto velké terárium se může použít také pro chov suchozemsých želv rodu Testudo a Agrionemys.

Terárium 80 x 40 x 40 cm 

Toto terárium se hodí k chovu maximálně jedné agamy vousaté. Případně do něj lze umístit skupinu gekončíků nočních, vhodné je také pro různé druhy užovek a korálovek.

Terárium 60 x 30 x 30 cm 

Toto terárium postačí pro skupinku gekončíků nočních. Nechá se využít také pro mláďata různých zemních druhů ještěrů. Případně v něm může být chová i skupina menších žab například pralesniček.

Chov zvířat