Požár 23.2.2017

23.2.2017 bohužel v našem chovu nejspíše díky technické závadě začalo hořet.

Fotka uživatele Petr Štěpán.Fotka uživatele Petr Štěpán.

Při této události jsme přišli o většinu námi chovaných druhů zvířat. Teď přesně po dvou měsících je situace taková, že jsme částečně obnovili chov gekončíků a pořídili jsme nová divoká morčata.

P1350154

Chov želv

V současné době zbylo v chovu několik druhů klapavek (Kinosternon scorpioides, Kinosternon leucostomum, Sternotherus carinatus a Sternotherus odoratus). Z vodních želv chováme dále   kajmanky dravé (Chelydra serpentina) a mládě kajmanky supí (Macrclemys temminckii). Zázrakem přežily i krásné dospělé želvy uhlířské. Venkovní výběh pak obývají želvy zelenavé.

P1330736

Krátkokrčky červenobřiché (Emydura subglosa) a želvy čínské (Mauremys sinensis)  a želvy reevsovy (Mauremys reevsii) jsme přenechali z prostorových důvodů jiným chovatelům.

Chov savců

Z hlodavců máme činčily vlnaté, morčata domácí a divoká,osmáky degu a obnovujeme postupně chov myší a potkanů. Činčlily nám udělaly velkou radost třemi krásnými mláďaty, která se mají čile k světu.

Fotka uživatele Petr Štěpán.

Nesmíme zapomenout ani na dva krásné páry fretek. Samičky se nedávno pářily se samečkem a těšíme se na mláďata.

P1350817

Chov ještěrů

Z ještěrů se zachránily pouze agamy vousaté(Pogona vitticeps), párek gekonů obrovských (Gekko gecko) a jedna samička gekona tureckého(Hemidactylus turcicus). Agamy nyní obývají velké terárium o rozměrech 250 x 62 x 62 cm a vypadají spokojeně. zanedlouho po přemístění do tohoto terária jsme pozorovali i páření.

P1350819

(teráia pro agamy vousaté a želvy uhlířské)

Na nedávných zootrzích v Plzni jsme pořidili několik gekončíků nočních a mladý pár phelsum madagaskarských. Gekončíci jsou dospělá zvířata doufáme, že se brzy dočkáme prvních odchovů.

P1350903 – kopieP1350902

Chov hadů

Z chovu hadů zbyl pouze dospělý samec krajty tmavé (Python molurus bivitatus) a samice korálovky Lampropeltis alterna a od známého chovatele jsme získali mladou samičku anakondy žluté (Eunectes notaeus).

P1350860

Chov bezobratlých

Z původního chovu brouků nam zbyli pouze brouci rodu Pachnoda a sice zlatohlávci Pachnoda marginata pergrina a Pachnoda flaviventris. Dále jsme dostali od kamaráda larvy zlatohlávků Dicronorhina derbiana layardi a nosorožíků Xylotrupes gideon.

Chovná místnost

Chovná místnost je nadále v havarijním neobyvatelném stavu. Nejprve se budou muset vyměnit stropní trámy, uděltat nový strop a omítky. Dále je nutná výměna zkrouceného plastového okna a vybudování nové elektroinstalace.

Na závěr bych rád moc poděkoval všem kteří nám pomohli s dočasným ubytováním našich zvířat a i jakýmkoliv jiným způsobem pomohli nebo pomoc nabídli. Děkujeme a moc si toho vážíme.

V současné době jsme již rozhodnutí chovy postupně obnovit. Sice to bude běh na dlouhou trať, ale věříme, že se nám to podaří a naše chovatelské zařízení bude ještě na lepší úrovni než dříve.