Savci

Savci

V současné době pochází velká většina námi nabízených savců z vlastního odchovu. Zaměřujeme se především na chov běžných druhů jako jsou křečci a křečíci, zakrslí králíčci, morčata domácí a rozšířili jsme také chov ježků bělobřichých. V našem chovu se také nachází dva páry fretek domácích. Všechny druhy které chováme kromě vačic krysích se nám opakovaně podařilo rozmnožit.

Tím že prodávaní savci se u nás narodily jsme schopní zaručit jejich dobrý zdravotní stav. Naše ubykace pravidelně preventivně desinfikujeme. Při prodeji nedochází k míchání zvířat z různých chovů, což  výrazně  omezuje stres u zvířat. Zároveň nedochází k vzájemnému předávání a pomnožení různých patogeních organismů z různých chovů u přepravou stresovaných zvířat.

Naše zvířata a jejich ubykace také pravidelně preventivně ošetřujeme proti vnějtším parazitům jako jsou blechy, všenky a parazitičtí roztoči.

V našem chovu se momentálně nachází tyto druhy savců:

Ježek bělobřichý (Atelerix albiventrix)

P1290079

Fretka domácí

P1340258

Vačice krysí (Monodelphis domestica)

P1380849

Vakoveverka létavá (Petaurus breviceps)

P1410962

Tana severní (Tupaia belangeri)

P1420003

Morče domácí  (Cavia aperea porcellus)

Po několika letech jsme si opět pořídili tyto nenáročné hlodavce.V současné době chováme tři formy morčat. Původní divoké morče (Cavia aperea) se příliš nepodobá známým domácím morčatům která chováme také. A jako úplně jiné zvíře vypadá jeho bezsrstá varianta tzv. skinny morče. Mláďata těchto nenáročných hlodavců naleznete v naší prodejně. Naší velkou výhodou je, že prodáváme mláďata která se u nás narodila a jsou ve výborném zdravotním stavu.

P1260191

Morče domácí skinny

P1410083

Morče divoké (Cavia aperea)

p1350154

Křeček syrský (Mesocricetus auratus)

V současné době chováme několik barevných liní křečka syrského a mláďata nabízíme v naší chovatelské prodejně. Všichni křečci které nabízíme v prodejně se narodili v našem chovu. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Křečík džungarský (Phodopus sungorus)

P1300919

Křečík kampbelův (Phodopus campbelli)

Činčila vlnatá (Chinchila lanigera)

Po několikaleté přestávce jsme obnovili chov těchto krásných hlodavců.

P1340099

 

Králík domácí  (Oryctolagus cuniculus f. domesticus)  – zakrslý

P1400962

Krysa potkan (Ratus norvegikus)

Potkani jsou velice vhodní jako domácí mazlíčci. Krásně se dají ochočit a jsou výbornými společníky. V teraristice jsou, ale také často využíváni jako krmní hlodavci pro různé druhy hadů a velkých ještěrů.

Druhy které již nechováme

Osmák degu (Octodon degus)

Pískomil mongolský (Meriones unguiculatus)

 

Chov zvířat