Hadi

Hadi

 Hroznýš královský (Boa constrictor imperator)

Hroznýš královský je poměrně nenáročný klidný druh vhodný i pro začátečníky. V současné době chováme párek hroznýšů královských. Náš samec je klasický hroznýš domácí (Boa constrictor ssp.) bez určení původu.

P1360782

Samice patří k vyšlechtěné barevné formě Rad pastel salmon.

P1360789 – kopie

V mnulosti jsme chovaly také dva mladé páry lokalitních hroznýšů z populace pocházející ze Salvadoru.

P1290164

 

Anakonda žlutá (Eunectes notaeus)

Anankonda žlutá patří mezi velké druhy hadů. Velikostí se sice nemůže rovnat její větší příbuzné anakondě velké, ale přesto běžně dosahuje délky tří a více metrů. Vzhledem k velikosti a časé nervóznější povaze se hodí spíše pro skušenější chovatele. Po požáru jsme obnovily taé chov anakond žlutých pořídily jsme si mládá zvířata která krásně prospívají a rostou.

P1360803 P1350978 P1350860

V minulosti jsme chovaly dospělý pár těchto krásných a mohutných hadů. V květnu 2016 jsme získali do našeho chovu pár anakondy žluté. Obě zvířata měla něco přes 2 metry. Samec vážil přes 5 kilo a samice kolem 20 kg. Video s krmení anakondy žletá naleznete zde

P1330660 – kopie

 

Krajta kobercová (Morelia spilota)

Z komplexu morelia spilota jsme si pořídili hned několik forem těchto krásných krajt. V současné době chováme párek klasických krajt kobercových (Morelia spilota variegata).

P1300291 – kopieP1300185 – kopie

V minulosti jsme chovali i jiné formy těchto krásných krajt:

Mladý páreček Morelia ssp. blíže neurčené formy z Papui.

P1290437

Dále dospělého samce  který patří k vyšlechtěné barevné formě Jaguár a jedná se o křížence několika forem s komplexu Morelia ssp. Mezi jeho předy se nacházela i krajta zelená (Morelia viridis)

Krajta tmavá (Python molurus byvitatus)

Krajta tmavá patří k největším druhům hadů které se běžně vyskytují v chovem. Většinou se jedná o poměrně klidná zvířata, ale při pořizování malého roztomilého mláděte je třeba počítat s tím, že běžně dorůstají délky přes tři metry. Chovatel by si měl před pořízením takto velkých hadů vždy rozmyslet, zda fyzicky zvládne hada který měří kolem 3 a více metrů a váží více než 20 kg. Náš samec nyní měří přibližně 2,7 m  a váží 21 kg. A není pro něj problém ulovit a pohltit vyrmeného králíka.

tmavkaxkralikP1360204

Korálovka (Lampropeltis alterna)

V našem chovu se nachází jedna dospělá samice kterou se nám snad v budoucnu podaří dopárovat.

P1270862

Hadi které již nechováme

Hroznýšek třípruhý (Lichanura trivirgata)

Lichanura

Jedná se o malý zemní až podzemní druh hroznýška pocházející ze severní Ameriky. Má podobné nároky jako známější hroznýšci z rodu Eryx. Jejich chov jsme zatím neobnovily.

Korálovka mexická (Lampropeltis mexicana)

P1270994

P1270864

TUžovka červená (Pantheropis gtatus)

Tyto hady jsme chovali v minulosti a podařilo se nám je i odchovat.Jedná se o jednoho z nejvhodnějších hadů pro začínající chovatele.

 

Krajta královská (Python regius)

Krajta královská patří k nejčastěji chovaným druhům hadů. Všechny naše krajty bohužel zahynuly při požáru v únoru 2017. Obnovení jejich chovu v současné době neplánujeme.

Chov zvířat